درد دل شبانه

خدا رحمت کند قیصر امین پور را ،عجب زیبا گفته:

دردهای من      جامه نیستند    تا ز تن در آورم     چامه و چکامه نیستند    تا به رشته سخن در آورم      نعره نیستند     تا ز نای جان برآورم.     دردهای من نگفتنی است... دردهای من نهفتنی است.. دردهای من گرچه مثل دردهای مردم زمانه نیست ..درد مردم زمانه  است.. .مردمی که  چین پوستینشان .. مردمی که روی آستینشان.. مردمی که نام هایشان ... جلد کهنه شناسنامه هایشان... درد میکند.......  من ولی تمام استخوان بودنم.. لحظه های ساده سرودنم.. درد میکند.

یه دفتر چه خاطرات دارم..  اولین بار شاید وقتی که در دهه بیست سالگی بودم شروع کردم  به نوشتن خاطرات خوب و بد .... گاهی مدت طولانی (شاید یک سال ) چیزی نوشته نشده . دیشب داشتم کشو اطاق خوابم را میگشتم دنبال ناخن گیر گربه که آخرش هم پیدا نشد ولی درعوض این دفترچه خاطرات کهنه و رنگ و رو رفته را پیدا کردم.  شروع کردم کمی ازش خواندن.. خیلی جالب بود.. اولاش یه کم هیجان داشت ولی بعد.. درست  از  زمانی که آمدم به این خانه.. یعنی  ۲۰ سال پیش .. هر نوشته ای که خواستم بخوانم عین قبلی بود .. .. در همه نوشته ها امید داشتم که یکروزی یه چیزی تغییر کنه تو این زندگی یکنواخت لعنتی... ولی هیچ چیز تغییر نکرد بدتر هم شد...بدتر باین دلیل که دیگه سنم رفته بالا و جایی هم برای امیدواری باقی نمانده.   

نمیدونم.. من آدم خرافاتی نیستم.. به چشم بد و جادو و اینحرفها اصلا عقیده ندارم ولی یکنفر سالها قبل بهم گفت تو را طلسم کرده اند... تازه یادم هم داد که چکار کنم این طلسم باطل  بشه 34.gif... ولی کو حالش؟!!!    شاید خدا من و امثال من را خلق کرده فقط باین دلیل که به مخلوقات دیگرش کمکی بکنبم.   دست کم حالا دیگه تنها نیستم و دراین راهی که پیش گرفتم چند تا دوست خیلی خوب پیدا کردم که با من هم عقیده هستند.

تنها کاری که اکنون میخواهم  انجام بدهم تا وقتی که قدرت بدنی دارم حمایت از حیواناته.. به طور قطع دیگه لب به گوشت گاو و گوسفند و خوک و مرغ و ماهی که اکنون دقیقا میدانم با چه رنج و دردی بدست آمده نخواهم زد.    حیوانات وسیله نیستند.. آنها هم مثل خودمن  دارای شخصیت هستند.  درضمن بعد از اینهمه دوز و کلک که تو آدمیزاد دیدم فکر میکنم بهترین راه برای ادامه زندگیم هم زیستی با حیوان خانگی است.. آنها سرگرم کننده.. صادق.. وفادار و قابل اطمینان در برقراری رابطه درازمدت با انسان هستند و در داشتن سلامت بیشتر برای انسان هم ۱۰۰٪‌  تاثیر مثبت دارند.   در دنیائی که اطمینان و صداقت دربین انسانها بسیار بی ارزش شده.. از صمیم قلب میتوان به حیوان هم زیست اطمینان کرد..

animals%20site.jpg

درد حرف نیست        درد نام دیگر من است      من چگونه خویش را صدا کنم؟

/ 30 نظر / 55 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دلخون

سلام بیا چشم براهتم با دلنوشته ای دیگر

م

سلام ژاله جون اين وبت هم زيباست اما خيلی اينجا کم مطلب می نويسی

علی نيری

تنهایم اصیل است و اصالتم به جغدهای آواره شهر سوختگان میرسد تنهایی مرا تو درک نخواهی کرد.

زن سی ساله

سلام ژاله جان . خيلی وقت بود که ازت بی خبر بودم . دلم برات تنگ شده بود اومدم سری بهت بزنم که ديدم ای دل غافل تو هم مثل من غمگينی و افسرده .عزيزکم من که داغ فرزند بر دل دارم با پيدا کردن فرزندان ديگر و سرگرم شدن با مسائل آنها و درگيری هايشان دارم سعی ميکنم به زندگی لبخند بزنم و به راهم ادامه دهم . تو هم که دليل قشنگی برای زندگيت داری . نيت خير و محبتی که به حيوانات داری خودش انگيزه قشنگی است برای زنده بودن و زندگی کردن . از آدمها هم زياد فاصله نگير . همه آدمها بد نيستند بخواه و تلاش کن که با خوب ها برخورد داشته باشی .

ژاله

نمی دانم که بر من جه گذشت اما اکنون همان که بودم نیستم به روزم

انجل

چرا اينقدر نا اميد.به خودت نيگا کن اميدوار می شی. بابت وجيترين شدن کار درستی کردی. منم يه ۶-۷ ماهی وجی بودم

قاصدک

سلام بی بي ناز خانوم. خبر آوردم برات

محمدحسین شیخ

واقعا ممنون لذت بردم متشکرم راستی،دعوتید ب ترس هایم،شاید هم به ترساهامان به آدرس وبلاگ

amin

دمت گرم . خیلی وبلاگت باحاله . به ماهم سر بزن . تازه کاریم ولی زیاد ضایع نیست . وقتی اومدی نظر بده و یادم بنداز لینکت کنم . خدافظ[خداحافظ]